Mehmet TaşhanlıgilYeditepe Üniversite Yönetim Bilişim Sistemleri’nden mezun olan Mehmet Taşhanlıgil üniversite öğrencisi iken Model Birleşmiş Milletler programının dış ilişkiler direktörlüğünü yürüterek, yurt dışından her yıl 26 farklı ülkeden, 400 kadar öğrencinin gelmesi, konaklaması organizasyon planlamasının yapılması görevlerini yürütmüştür.

Amerika’da staj yaptığı dönemde Harvard’da çeşitli konferanslara katılmış aynı zamanda etkilendiği dilim pizza konseptini üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye getirerek ilk girişimini kurmuştur. Borç alarak kurduğu şirketi gelen talepler doğrultusunda kuruluş sermayesinin 20 katına satarak ilk sermayesini oluşturmuştur.

Sunumlarındaki mizahi yaklaşımlarıyla dikkati çeken ve öğreticiliği pekiştiren eğitimcimiz, üniversitelerin, işadamlarının ve birçok sivil toplum kuruluşunun organizasyonlarının en renkli yüzü haline gelmiştir.

Lise sınavlarına hazırlanırken hareketli yapısından dolayı okumayı çok sevmemesi ve yerinde duramaması ailesini, onu hızlı okuma eğitimleri aldırmaya yönlendirmiştir ve eğitim sonrasında hayatı 180 derece değişmiştir. O dönemde edindiği okumanın getirdiği bilgi birikimi ve özgüven ile SpeedyMemo hızlı okuma ve anlama sistemlerini geliştirmiş, hali hazırda binlerce öğrenciye hizmet vermektedir.

Taşhanlıgil’in eğitim ve seminerlerine katılan öğrenci ve işadamları; eğitimin çok eğlenceli, coşkulu, heyecan verici pratik ve uygulamalı çözümler sağladığını söylemektedirler. Buradaki en önemli sebeplerden bir tanesi uygulanabilir, ve yaşamlarımızdan örnekler gösteren paylaşımlarıdır…

Mehmet Taşhanlıgil’in vermiş olduğu eğitim konu başlıkları arasında 0’dan 1 olmak Girişimci Eğitimleri ile sıfır sermaye ile bir işe başlamanın, bir okul okumanın yada bir yerde işe girmenin adım adım ve hangi basamaklarla başarı ile devam edeceğini, hafıza ve hızlı okuma teknikleri ile çok daha hızlı okumayı ve bu bilgileri sentezleyerek kalıcı hafızaya atmanın eğitimlerini ve İknanın gülen yüzü eğitimleri ile de gülümsemenin karşınızdaki insana olan etkisini bunun size getireceği faydaları hayatlardan örneklendirerek, eğlenceli bir şekilde öğretmeyi başarıyor.

Taşhanlıgil ayrıca aktif olarak 20 ‘ ye yakın okul, kurum ve firmaya eğitim danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Eğitim ile alakalı sanal gerçeklik ve yapay zeka üzerine Ar-Ge projeleri yürütmektedir.

Çalışmalarına İstanbul ve Ankara’da SpeedyMemo kurucu ortaklığında ve PDA danışmanlık Genel Koordinatörlüğünde devam etmektedir.