Tatildeyken, hayatın akışı ile ilişkiyi nasıl kesersiniz?

By
In Blog

Tatildeyken, hayatın akışı ile ilişkiyi nasıl kesersiniz?

Son birkaç yıldır, her yaz tatil için kısada olsa kısa bir şans bulunuyorum. Dinlenmek kendimle başbaşa kalmak için yoğun bir şekilde odaklanmaya çalışıyorum. Zorluk bu Matrix’in aşılması.

Tatildeyken, hayatın akışı ile ilişkiyi nasıl kesersiniz?

Buna teşebbüs eden herkes zorlukla karşılaşır. Günün büyük bir kısmını Bilgisayarda veya başka bir cihazla etkileşim halinde geçiriyoruz hem de her gün. Okuyarak, sosyal medyada etkileşimler kurarak, e-postalarla uğraşarak kısacası işimizi takip ederek. Doğal olarak sürekli hayata bağlantılı haldeyiz.Bağlantıyı kesmek çok zor.

Günün büyük bir kısmını bilgisayarla veya telefonla geçiriyoruz ve bu bizim bağlantıdan kopmamıza en büyük engel. İnsanlar başarı seviyeleri değişen çeşitli yöntemler deniyor.

Bazıları uygulamaları telefondan silmek, bazıları ebeveyn denetimleri kullanıyor, kimileri de uygulamaları siliyor. Hatta telefonunu kasaya kilitleyen bir yazar bile olduğu söyleniyor. Tabi birde dijital sinyallerden uzak olmak için Faraday Kafesi ile gezme fikride var.

Ama araştırmalar, bize bunun için beş farklı yöntemi kullanarak aşabileceğimizi gösteriyor en azından ekip arkadaşlarımı arasından deneyenler işe yaradığını söylüyor.

Bütün e postalarından çıkış yapın. Telefonunuzdan ve bilgisayardaki tarayıcılarınızdan. Bunu yaparken e posta hesabınıza bir otomatik cevap ekleyin ki aklınız orada kalmasın. Detaylarını belirttiğiniz bir otomatik mail hazırlayın ve kaydedin.

Eğer hakim olamayacağınızı düşünüyorsanız, snapchat, facebook, Instagram gibi bakmaya doyamadığınız kişisel uygulamalarınıız silin. Sonuçta tekrar kurmanızda hiçbir problem olmayacaktır

 

Sizlerde bir Otomatik Mesaj örneğini aşağıda görebilirsiniz.

 

Merhaba,

E-postanız için teşekkürler.

20 Şubat’a kadar yıllık iznimden dolayı yurtdışına çıkıyorum, Bu süre zarfında e-posta hesabımı hiç control etmeyeceğim.

Acil bir şey varsa lürfen sahtemail@mail.com adresinden asistanım Ayşe ile iletişime geçin.

Lütfen dikkat: Mailime gelen mesajları 20 şubat öncesine aitse sileceğim.

Bu yüzden, daha önceden çözülmüş mesajlarla dolu bir gelen kutusuna geri dönmüoyurm.

Döndüğümden önce bir mail attıysanız lütfen bunu 20 şubat sonrası tekrarlayınız

Sevgilerimle

Filtreyi ayarlamak için Gmail hesabı kullanıyorsanız, Gmail ayarlar kısmında filtre seç diyerek, hangi tarihe filtre eklemek isterseniz aşağıdaki pencerede görürsünüz. Yeni bir filtre eklemek için tıkladığınızda, aşağıdaki gibi bir pencere görürsünüz. Burada mesajları okundu yaparak aslında hem mesajların silinmemesini sağlar hemde okundu yaptığınız için dilerseniz okumadan da es geçebilirsiniz.

Bu adımlar işi en azından bir süre de olsa aklınızdan çıkarmayı ve kalbinizi dinlemeye izin verecektir…

 

Recent Posts

Yorumlar